Як “кращий бос на світі” зробив екскаватор для свого працівника який пересувається на колясці

Розмір тексту:

Excavatorwheelchair

Тім Кнутсен після автокатастрофи в 2006 році залишився паралізованим нижче пояса в результаті травми хребта. Сьогодні йому 25 років і, як це не дивно звучить, але він працює екскаваторником. До травми Тім навчався саме цього і після травми вирішив продовжити роботу, на щастя, в цій справі його підтримав і його роботодавець, керівник компанії Nasta в Норвегії.

Як усі ми можемо підозрювати "виходити" на роботу водієм екскаватора людині пересувається за допомогою інвалідного візка не так вже й просто, як мінімум потрапити в кабіну вже велика перемога. Але, не дивлячись на всі складнощі. Тім витрачаючи багато зусиль на підйом і спуск з кабіни, роблячи це кожен день ...

Рішенням цієї ситуації стало відвідування "робочого місця" Тіма радником обласного центру по забезпеченню технічними засобами реабілітації, який сам відзначив складність в доступності робочого місця. Питання було піднято на засіданні комісії результатом якого було рішення знайти гроші і адаптувати його екскаватор. В якості виконавця був призначений бос Тіма, який визнавався, що спочатку думав пристосувати якусь лебідку для підйому, але це не вирішувало б проблему в цілому, так як все одно знадобилася б додаткова допомога. В результаті довгих обговорень було запропоновано спробувати опустити кабіну вниз на рівень землі.

Хоч і мало хто уявляв як це можна здійснити, але бажання було великим, тому до цього процесу був підключений керівник місцевого дилера Хітачі Ян Івар Ібсен, компанії яка виготовила модель екскаватора на якому працював Тим. Ця співпраця в кінцевому підсумку і дало результат - була створена спеціальна модель екскаватора, яка мала можливість опускати кабіну на землю в радіусі 3.5 метрів.

Тепер Тім має можливість опускати кабіну за допомогою пульта дистанційного керування, після чого схопившись за ручки перебирається всередину і при необхідності розбирає коляску і складає її позаду себе. Тепер немає необхідності витрачати масу зусиль на "неробочі" моменти і можна цілком зосередитися на робочому процесі, в якому коляска не має ніякого значення.

Ось так просте бажання працювати і працевлаштувати переросло в цілий проект, результатом якого стала окрема модифікація продукту найбільшої компанії Хітачі, так як було вирішено, що простіше вигадати щось нове, ніж переосмислити старе. Компанія настільки перейнялася ідеєю, що в результаті було вирішено поставити нову модель екскаватора Hitachi ZX210LC "на потік", яка на даний момент має 5 модифікацій, у тому числі "доступну" модель, яка опускається на землю.

По всій видимості компанія кардинально переглянула підхід до зручності своїх продуктів для людей, так як крім технічних характеристик, цей момент обов'язково знизить рівень травматичності працівників.

Мітки: