Десять гаджетів для людей з інвалідністю

Розмір тексту:

У даній статті ми пропонуємо вам огляд гаджетів, які дозволяють зробити життя людей з інвалідністю більш комфортним. Частина з них поки практично не доступна пересічним користувачам, однак ми сподіваємося, що незабаром це зміниться.

Компанія Griffin вирішила зробити можливим користування гаджетів з сенсорними екранами для людей з обмеженими можливостями, а точніше для тих, у кого є проблеми з руками. Так з'явився стилус MouthStic - перший в світі стилус, який управляється ротом. За зовнішнім виглядом він чимось нагадує трубку від маски для снорклинга. У нього навіть є м'яка силіконова насадка для рота, яка є змінною
.

Стилус MouthStick від компанії Griffin
Стилус MouthStick від компанії Griffin

Стилус MouthStick ідеалі для iPad, а також його можна використовувати для управління будь-якими гаджетами з сенсорними екранами. Ергономічність і гнучкість стилуса дозволяє людині при маніпуляціях з екраном не напружувати м'язи шиї, а значить не втомлюватися. При необхідності стилус MouthStic можна використовувати і для роботи зі звичайною клавіатурою.

Система Communicaid

Система Communicaid для слабочуючих людей
Система Communicaid для слабочуючих людей

Система Communicaid, створена дизайнером Дже Пюн Лі, призначена, щоб допомогти слабочуючим і глухим людям. До складу системи входить візуально-звукова станція і спеціальні окуляри, які візуально сповіщають глуху людину про такі звуки як звук дверного дзвінка, пожежної тривоги і телефонного дзвінка. Користувач буде бачити ці звуки як миготливі піктограми. Окуляри виконують ті ж функції на вулиці, тільки значки проектуються на їх скло. Доповненням до системи є спеціальний комунікатор, який покликаний допомогти людині спілкуватися з оточуючими людьми.

Високотехнологічна тростинка для людей з вадами зору та людей похилого віку

Високотехнологічна тростинка The Aid
Високотехнологічна тростинка The Aid

Палиця «The Aid», створена литовським дизайнером Егле Угінтайте, є не тільки тростиною для сліпих і людей похилого віку в традиційному її розумінні, а й гідом, і сенсором стану здоров'я. У тростину вбудований GPS-навігатор, який дозволить інвалідам та людям похилого віку вільно орієнтуватися в хитросплетіннях вулиць. У комплект з тростиною входять навушники, через які надходять голосові підказки, в якому напрямку рухатися. Палиця «The Aid» постійно стежить за частотою пульсу, температурою тіла користувача і за тиском і виводить дані на невеликий екран. Крім цього, дані можна в режимі онлайн передавати лікарю. На голівці тростини є кнопка SOS, натискання якої дозволяє зв'язатися з медцентром і автоматично повідомляє поточне місце розташування людини.

Розумний годинник для людей з вадами слуху

Розумний годинник Moneual Smart Care
Розумний годинник Moneual Smart Care

На піку популярності «розумних» годинників з'явився годинник-смарфтон Moneual Smart Care, призначений для глухих і слабочуючих. Пристрій реагує на тривожні звуки, такі як пожежна сигналізація, повідомлення про надзвичайну подію, звук киплячої води, плач дитини і т.п. вібровикликом і повідомленням на дисплеї. Є й аварійний режим, коли годинник сам дзвонить від імені користувача в службу порятунку.

Електрокар для людей з інвалідністю

Електрокар Kenguru EV
Електрокар Kenguru EV

Компанія Community Cars запропонувала цікаве рішення для людей з обмеженими можливостями, які хочуть водити автомобіль. Пристрій це скоріше оболонка для крісла-коляски, ніж звичне авто. Електрокар Kenguru EV виконаний з вуглепластика. Він може розвивати швидкість до 45 км / ч. Заряду батареї вистачає на 70-110 км шляху.

Система керування автомобілем
Система керування автомобілем

Система управління аналогічна тій, що встановлена на мотоциклах або на скутерах. У задній частині автомобіля - двостулкові двері, які дозволяють потрапити в автомобіль людині в колясці без сторонньої допомоги.

Сноуборд для людей з інвалідністю

Сноуборд для людей з інвалідністю від Дейва Лі
Сноуборд для людей з інвалідністю від Дейва Лі

Дейв Лі сконструював принципово новий спортивний снаряд, який дозволить повернутися на гірськолижні схили райдерам, які до недавнього часу в силу стану здоров'я зробити цього не могли. До реалізації цього проекту Дейва Лі підштовхнула історія професійного сноубордиста Тіма Остлер, який після нещасного випадку в хавпайпе виявився паралізованим нижче пояса. Він навіть мріяти не міг про катання. Але завдяки сноуборду Дейва Лі повернення Тіма в сноубординг відбулося.

Visual Assistance Card для незрячих

Visual Assistance Card для незрячих
Visual Assistance Card для незрячих

Концепт Visual Assistance Card дозволяє незрячим людям зберігати конфіденційність даних банківської карти і водити код самостійно. Visual Assistance Card, цифри на який нанесені за допомогою шрифту Брайля, поміщається поверх зчитувального пристрою. Це дозволяє сліпій людині вільно набрати свій секретний код і самостійно розплатитися кредиткою.

Інтерпретатор шрифту Браеля Braille Interpreter
Інтерпретатор шрифту Браеля Braille Interpreter

А для людей, які втратили зір, але мова Брайля поки не вивчили, ідеально підійде інтерпретатор шрифту для сліпих Braille Interpreter. В когорту цих гаджетів можна віднести і цифровий коригувальний екран для людей з порушенням зору i-Free.

Альтернативне інвалідна коляска Tek RMD

Інвалідна коляска Tek RMD
Інвалідна коляска Tek RMD

Дивовижний гаджет для людей з проблемами опорно-рухового апарату придумали в Туреччині. Інвалідне крісло принципово нової конструкції, що отримало назву Tek RMD, дозволяє людям з параплегией самостійно стояти, полегшує пересування і виконання щоденних справ в приміщенні. За основу розробники Tek RMD взяли популярний сьогодні Сегвей, а тіло людини кріпиться спеціальними фіксаторами.

Кубик-Рубіка для незрячих

Кубик-Рубіка от Zhiliang Chen
Кубик-Рубіка от Zhiliang Chen

Zhiliang Chen адаптував відому гру Кубик-Рубіка для сліпих, виконавши межі з шести різних матеріалів: дерева, металу, каучуку, тканини, каменю і пластмаси. Різні за текстурою матеріали допомагають сліпим людям розпізнавати боки і збирати цю популярну головоломку.

Джойстик для управління автомобілем з інвалідністю

Джойстик для управління автомобілем
Джойстик для управління автомобілем

Винахідники з Іспанії презентували пристрій, який дозволяє управляти автомобілем без участі ніг за допомогою тільки однієї руки. Маніпулятор нагадує звичайний джойстик. Він дозволяє загальмувати, додати газ, повернути і перемкнути швидкість. Пристрій дозволить людям з обмеженими можливостями комфортно керувати автомобілем. До того ж електроніку авто можна налаштовувати під себе, з огляду на координаційні та силові особливості.

До слова...

Коді МакКасланд
Коді МакКасланд

11-річний Коді МакКасланд - володар 20 штучних ніг, які дозволяють йому брати участь у багатьох видах спорту: бігу, карате, гонках на велосипеді, плавання, хокеї і водних лижах. Мало того, у багатьох видах спорту йому вдається, незважаючи на відсутність власних ніг, перемагати своїх здорових однолітків. Цілеспрямований хлопчик мріє виграти параолімпійське золото, і сподіваємося, що його мрія обов'язково збудеться.

Мітки: