Фріда Кало: Безжальна врода

Розмір тексту:

Про величну художницю й величну жінку, яка вміла жити, творити, любити попри нестерпний біль. Про людину, яка й сьогодні є натхненницею для багатьох завдяки вмінню любити й бути відданою прекрасному.

«Мене цікавлять непересічні особи, що прагнуть жити не так, як усі, які вражають великою волею до життя», — говорить автор книги “Безжалісна врода” Жерара де Кортанза. Саме такою була Фріда. Назву твору Жерар де Кортанз запозичив зі щоденника самої Фріди. Свою красу вона називала “страшною”, коли писала вже після травми “Нащо мені ноги — в мене ж є крила, що дають змогу літати”. У книзі багато думок і висловлювань, процитованих зі сторінок щоденника художниці.

Життя Фріди — постійна боротьба. Вона народилася лиш тому, що єдиний син її батьків помер. У 6 років перехворіла на поліомієліт, унаслідок чого її одна нога була тоншою за іншу й через це її обзивали “дерев’яна нога”. У підлітковому віці дівчина потрапила в страшну аварію: металевий поручень в автобусі прорізав її наскрізь, поламаний хребет у кількох.місцях. Довгий час вона перебувала в нерухомому стані. Єдиною розрадою для неї було малювання… Увесь біль та переживання — на полотні. Фріда малювала себе, своє життя, свою країну, малювала свої почуття, свій біль, свої втрати… І вже тоді виставки мисткині ставали головними подіями світського життя. А ще вона любила. Любила того, хто не вмів бути вірним… Хотіла стати матір’ю, та через отриману травму їй не вдавалося виносити дитя. У її житті була революція, емансипація, знайомство з Троцьким, Генрі Фордом, громадська діяльність…Завдяки яскравим образам Фріди Кало й Дієго Ріверу тут змальована вся тогочасна Мексика...

Цей твір — більше ніж просто біографія відомої художниці Фріди Кало. Це надемоційна книга про видатну жінку, про її життя, про її творчість, про її душу. Це книга про шалені почуття, невгамовні пристрасті, про світ, де панує безжалісна врода та справжнє життя, кредо якого: “У вмінні сміятися і забуватися — справжні сила, легкість і лють” (Фріда Кало).

Підготувала Наталія Мітяєва