Інтерв’ю для «Асоціації інвалідів комп’ютерщиків»

Розмір тексту:

На просторах інтернету з'явився новий сайт «ІнваФішки». Його особливість в тому, що він розповідає, як пристосувати ту чи іншу побутову річ щоб людина з травмою хребта могла скористатись нею. Засновником сайту є людина з інвалідністю. Протягом деякого часу він шукав оптимальні рішення для нормальної життєдіяльності. Коли інформації набралося досить багато, він вирішив поділитися нею з іншими людьми, які мають аналогічні проблеми. Знайомтеся - Віталій Пчолкін, засновник і реалізатор проекту «ІнваФішки».

Inva logo rus

Пару слів про автора проекту «Інвафішки»

Мене звуть Віталік Пчолкін, мені 25 років, живу я в місті Києві. У 2007 році, закінчивши другий курс, я поїхав влітку до сестри в Євпаторію, де і отримав свою травму. Під час купання ми з друзями вирішили полізти на гірку, яка спускалася з пірсу в море. Стрибнувши головою вперед, я отримав перелом в шийному відділі хребта (С 6-7). Це сталося після удару об дно з усіма витікаючими наслідками. В результаті я став «класичним» шийником з непрацюючими кистями рук і маю інвалідність 1 групи.

На даний момент я працюю системним-адміністратором в Бізнес-центрі Національного комітету спорту інвалідів України, а також беру активну участь в житті і роботі Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Група активної реабілітації», де веду інформаційні ресурси. Також беру участь в таборах активної реабілітації в якості стажера. Це приносить мені масу задоволення і, власне, саме ці заняття я міг би назвати своїм хобі.

Як і чому тобі прийшла в голову ідея про такий сайт?

Ідея прийшла давно, в перші роки після травми я почав шукати варіанти для вирішення своїх побутових питань, так як руки працюють погано і навіть тримати ложку в руках було великою проблемою. У мене накопичилася певна база таких порад, і мені хотілося поділитися інформацією з людьми, щоб все це було структуровано і зібрано в одному місці. Потім я знайшов шведський сайт Spinalistips на якому все це відмінно реалізовано, власне такий формат я взяв для сайту ІнваФішки.

Які питання висвітлює сайт? Чим допомагає? У чому його особливості?

Людям з інвалідністю часто для виконання тих чи інших завдань потрібні спеціальні пристосування. Багато з таких пристосувань часто придумані самими користувачами і лише деякі діляться своїми напрацюваннями, так як немає єдиного механізму, щоб донести свої ідеї. Проект «ІнваФішки» покликаний зібрати воєдино ці ідеї, щоб допомогти людям після травми спинного мозку або інших захворювань, в результаті яких людина має певні фізичні обмеження, знайти оптимальні рішення або отримати необхідні поради, що дозволить їм стати більш самостійною і поліпшити якість свого життя.

Починаючи від пристосувань і варіантів для споживання їжі і закінчуючи обладнанням будинку та прилеглих територій - все це можна знайти у нас на сайті. Багато людей опинившись у важкій ситуації не знають своїх можливостей. Якщо у них не виходить робити щось як роблять все, то вони починають опускати руки, не намагаючись знайти варіант вирішення проблеми. Ось саме на цьому сайті я намагаюся створити максимально велику базу для вирішення цих проблем, щоб люди бачили - Все можливо!

Особливістю даного ресурсу вважаю можливість додавати свої ІнваФішки бажанням будь-кого, для цього достатньо бути зареєстрованим користувачем. Тобто кожна людина може зайти і додати свою фішку через спеціальну форму, при цьому ніяких знань особливих мати не треба - все просто і інтуїтивно. Таким чином ми будемо допомагати один одному ставати краще!

Сайт буде працювати тільки на тему спинальників або з часом планується розширення? Наприклад ІнваФішки для людей з вадами зору або слуху?

Ось тут питання лише в активності самих користувачів. Як я говорив вище, будь-який бажаючий може додавати свої ідеї, тобто по суті обмежень по тематиці або нозолігіі немає. Інше питання в компетентності, я добре обізнаний в нюансах життя після травми спинного мозку, тому і публікую фішки для цієї категорії. Для людей з проблемами по слуху або зору я не сильно знакомий і не можу давати порад. Але, якщо з'явиться бажаючий публікувати фішки по даним тематиках, я з задоволенням додам їх на сайт.

Чи є у тебе ІнваФішки власного винаходу?

Взагалі я намагаюся по максимуму обходитися без спеціалізованих пристосувань, так як не завжди є можливість все це возити з собою, тому я більше пишу поради, як я роблю те або це. Але, звичайно, є і власні ідеї, які я придумав, а реалізувати допомогли мої рідні.

Чи використовуєш ти ІнваФішки взагалі? які?

Звичайно. Можливо спеціальних ІнваФішок і не багато в побуті, однак тепер підхід до покупки речей більш ретельний. Наприклад, чайник - їх багато різних, але для мене підходять лише з відкритою ручкою і поки я це зрозумів пройшло багато часу. Не хочу, щоб хтось витрачав на це стільки ж часу або купував щось не те. Ознайомившись з інформацією на сайті можна зробити правильний вибір відразу. Або термочашжка ... Скільки опіків я отримав перш ніж купив її, тепер таких проблем немає. На всіх змійках від блискавки у мене спеціальні кільця, так як пальці не працюють, а на гантелях - ремені для того, щоб вони не випадали з кистей. З останніх у мене з'явилося кільце-відкривачка, за допомогою якого я легко можу відкрити пляшку пепсі, наприклад, раніше це було великою проблемою. Загалом багато порад з сайту я використовую у повсякденному житті. Всі їх я називаю ІнваФішками - це будь-яка порада, не тільки пристосування.

(З твого особистого досвіду) Чи є в Україні або за кордоном налагоджена продаж і / або виробництво ІнваФішок? Тобто спецпристосування для людей з обмеженими фізичними можливостями?

Так, звичайно ж є, але вибір настільки малий або реалізація в нашій країні не найвдаліша, при цьому ціни дуже навіть "європейські". Саме тому я роблю акцент на тому, що можна реалізувати своїми руками. А так можна знайти багато всякого, правда, я вважаю, що дуже багато товарів для людей з інвалідністю зроблено не професійно і вимагає серйозних доопрацювань. У будь-якому випадку, найчастіше пристосування робляться індивідуально, наприклад, в Швеції це відбувається на ранньому етапі реабілітації в реабілітаційних центрах. В Україні така практика дуже мало де використовується.

Редактор: Антонович Вікторія

Мітки: