iPhone – як інструмент для вирішення повсякденних завдань для незрячих людей

Розмір тексту:

І хоч я представник іншої нозологічної групи і ІнваФішки присвячені саме людям після травми хребта, але я завжди з великою цікавістю дивлюся за адаптацією свого життя різних людей, зокрема, і незрячих. Навіть якщо цей досвід не знадобиться особисто мені, то завжди є люди, яким я зможу, як мінімум, розповісти про наявність того чи іншого варіанту, що зможе допомогти їм покращити своє життя.

Одним з таких джерел є канал Занимательная повседневность на якому незряча пара Михайло та Анна розповідають для всіх про нюанси свого життя, як облаштувати побут та інше. Дуже цікаво бачити рішення, які знайдені і про це насравді більшість і не знає.

Ось одне з останніх відео, яке наочно демонструє яким чином незряча людина може використовувати переваги iPhone. Багато років існує думка, що iPhone лише для понтів, не буду давати оцінку цим висловам, але це твердження легко спростовується хоча б тим, що Apple, мабуть, єдина технологічна ТОП-компанія, яка настільки уважно ставиться до доступності своїх пристроїв для людей з інвалідністю.

Компанія має окремий підрозділ, який займається безпосередньо питанням Спеціальних можливостей і, що найголовніше, серед інженерів є безпосередні користувачі - люди з інвалідністю. Це мабуть і є запорукою успіху, адже відомий вислів «Не робіть для нас - без нас» справді працює, коли безпосередні користувачі не тільки тестують, але є добрими фахівцями цієї справи.

Про роботу зі Спеціальними можливостями розповідати наразі не буду, адже для людей з порушеннями зору вже достатньо інформації, в тому числі і на сайті Apple, раджу ознайомитися. Які функції використовую я зі своїми непрацюючими пальцями розповім в наступних матеріалах.

Мітки: