Міжнародний день крісла колісного

Розмір тексту:

Вперше такий день з'явився у 2008 році за ініціативою Стіва Вілкінсона, американського громадського діяча, який є користувачем крісла колісного. З того часу цей день відзначають в Австралії, Непалі, Сенегалі, Південній Африці, Бангладеш, Пакистані, Великобританії, США та інших країнах.

По-перше, це день боротьби з комплексами, адже дотепер знаходяться люди, які відчувають себе некомфортно перебуваючи в колясці на людях.

По-друге, оцінити роботу людей, які займаються розробкою і виробництвом крісел колісних, а також тих, хто допомагає робити світ доступніше.

І третя мета найбільш значуща - доступу до інформації про те, як підібрати та отримати засіб пересування.

До речі, а чи знаєте ви, що історія крісел колісних налічує не один десяток століть? Археологи знаходили зображення крісел з коліщатками, що дійшли до нас з часів 535 року до нової ери! Вони існували в стародавньому Єгипті, Китаї, Греції. У середні століття і більш пізні освічені часи їх майстрували для ремісників і королів. Так-так, найясніші особи теж не застраховані від неприємностей. Так, в XIV столітті коляскою користувався Філіп, король Іспанії, а на рубежі XVII-XVIII століть скористатися кріслом на колесах довелося самому Людовику XIV, «короля-сонця».

Час минав, пересувні крісла розвивалися - і не зупиняються у своєму розвитку до цього дня. Коляски сьогодні роблять з різних сплавів, які зовсім недавно застосовувалися тільки в авіапромисловості. 

Приємно усвідомлювати, що винахідники працюють не тільки над тим, як швидше дістатися до Марса, а й щорічно представляють свої проєкти для людей, які мають складнощі в пересуванні. І це варте того, щоб ми згадали про них хоча б раз на рік, але краще це робити частіше!

Підпишіться на наші сторінки й ми обіцяємо, що будемо згадувати про це частіше.

Мітки: