Над «Універсальним доступом» в iOS працюють люди з інвалідністю

Розмір тексту:

Люди з інвалідністю давно оцінили те, наскільки зручно їм користуватися iPhone і iPad завдяки чудовим функціям «Універсального доступу». Завдяки матеріалу видання Mashable, став відомий секрет успіху даних функцій. Все дуже просто: як і багато в чому, що стосується людей з інвалідністю, працює просте правило - «Не робіть для нас - без нас!».

Іконка програми VoiceOver - Людина в синьому колі

На щастя, компанія Apple прекрасно це розуміє і саме тому розробкою можливостей для людей з інвалідністю займається інженер, який сам належить до даної категорії людей.

Дівчину на фото нижче звуть Джордін Кастор, у неї з народження відсутній зір, проте це не заважає їй займатися розробкою програмних продуктів в одній з провідних компаній в світі, з недавно часу Джордін працює в Apple і допомагає вдосконалювати VoiceOver і інші функції «Універсального доступу».

Джордін Кастор - незрячий розробник програмних продуктів для людей з інвалідністю в Apple

Незважаючи на відсутність зору, Кастор з раннього дитинства любить експериментувати з гаджетами. У 17 років їй подарували iPad і вона була вражена тим, що змогла «з коробки» почати користуватися планшетом, в той час як для інших пристроїв було необхідно докуповувати додаткові аксесуари і програми, які орієнтовані на людей з інвалідністю.

У 2015 році, навчаючись в Мічиганському університеті, Джордін вступила до Apple в якості інтерна, а тепер працює там на повній ставці. Програмуванням дівчина займається за допомогою азбуки Брайля, а навігацію по пристроях здійснює за допомогою своєї улюбленої функції VoiceOver. Одним з перших проектів Кастор є підтримка універсального доступу в додатку Swift Playgrounds для iPad, яке дозволяє учням пізнавати ази розробки додатків.

У новій версії iOS, яка вийде цієї осені, Apple планує додати нові і корисні функції, які додатково спростять для людей з інвалідністю процес використання операційної системи, а також вперше з'являться можливості для відстеження стану організму і фітнес-навантажень для людей, що пересуваються на інвалідних колясках. І знаючи, що над цими функціями працюють представники «зацікавленої сторони», ми не маємо жодних сумнівів в тому, що ці удосконалення матимуть ще більший успіх.

Джерело: Appleinsider.ru