Причини нетримання сечі та що з цим робити?

Розмір тексту:

Чи чули Ви такий термін як “інконтиненція”? Це слово англійського походження і означає - нетримання сечі, або мимовільне її виділення.

Причини нетримання сечі можуть бути різними: стрес, запалення та захворювання сечостатевої системи, також неврологічні (після інсульту, травми спинного мозку, черепно-мозкової травми та інше).

Нетримання сечі у жінок зустрічається частіше ніж у чоловіків, причиною того є особливості анатомічної будови тіла. У жінок уретра коротша і має більший діаметр через, що порушення функцій сфінктерів відбувається легше. Найбільш поширеною причиною нетримання сечі у жінок являється ослаблення м’язів тазового дна після пологів, або післяпологових розривів. Також частою причиною є гормональне порушення.

Нетримання сечі у чоловіків зустрічається рідше і спричинене захворюваннями, запаленнями або післяопераційні ускладнення.

Нетримання сечі у дітей, або дитячий енурез зумовлений частіше психологічними проблемами. Також причиною можуть бути неврологічні розлади.

В будь-якому випадку не варто займатися самолікуванням краще звернутися до лікаря.

Якщо причиною нетримання сечі є ураження нервової системи, то такий сечовий міхур називається нейрогенним, і може бути рефлекторним або не рефлекторним.

При рефлекторному типі рефлекс не порушений, формується автоматизм сечового міхура. У міру його розтягування від накопиченої сечі, виникають відповідні подразнення рецепторів розтягування (тиску), які своєю чергою активізують парасимпатичні нейрони, які іннервують сечовий міхур. Відбувається рефлекторне розслаблення сфінктерів і скорочення сечового міхура. Сеча виділяється мимоволі. Об'єм сечового міхура може дещо зменшитися, але створюваний сечовим міхуром тиск буде достатнім для сечовипускання. Відчуття наповнення сечового міхура і позив до сечовипускання найчастіше відсутні. В цьому випадку спостерігається періодичне нетримання сечі при постійній залишковій сечі в міхурі.

При не рефлекторному нейрогенному сечовому міхурі може спостерігатися справжнє нетримання сечі, тобто взагалі стає неможливим утримувати сечу. Вона не накопичується в сечовому міхурі і безперервно виділяється по краплях у міру того, як надходить до нього. Скільки б сечі у ньому не накопичилося, вона не викидається струменем, а починає просто крапати, або підтікати з деякого моменту заповнення.

Як наслідок у людини в якої є проблема з інконтиненцією, з’являється психоемоційний дискомфорт, залежність від туалету, відчуття невпевненості в собі. Допомогти при цьому можуть засоби при нетриманні сечі, а саме:

В залежності від причини нетримання сечі підбирається відповідний засіб, для того, щоб підібрати оптимальний - краще проконсультуватися з лікарем.

Бажаємо Вам міцного здоров’я і щоб нетримання сечі було тільки від сміху. :)