Сервопривід для інвалідної коляски

Розмір тексту:

Опис:

Відмінною альтернативою електричній інвалідній колясці, яка, як правило, є громіздкою і неповороткою в обмеженому просторі, може стати спеціальний допоміжний сервопривід, який монтується безпосередньо на ведучіх колесах коляски.

Такий сервопривід дозволяє докладати менше зусиль до обода колеса під час руху, що буде вельми корисним для людей зі зниженим об'ємом рухів і слабкою м'язовою силою в руках, яким важко приводити в рух інвалідний візок. Хоча, система може бути затребувана і у користувачів з відносно здоровими руками, дозволяючи пересуватися по місцевості з великим кутом нахилу або по м'яких поверхнях, таким як грунт, пісок і т.п.

Такий сервопривід розробили фахівці корпорації Yamaha Motor. Модель має назву JWX-2 і дозволяє істотно полегшити пересування в інвалідному візку, а також зробить її використання комфортним для людей з шийною травмою хребта. Головною перевагою блоку JWX-2 є і можливість його підключення практично до будь-якої моделі інвалідної коляски.

Модель сервоприводу JWX-2 має можливість налаштування під конкретного користувача, для чого використовується спеціальне програмне забезпечення JW Smart Tune, розроблене для цієї моделі. Наприклад, сила в правій і лівій руках відрізняється практично у всіх користувачів, тому для більш комфортного пересування JWX-2 можна відрегулювати, наприклад для більш сильного хвата лівою рукою і меншого - для правої. Регулюється і зусилля, необхідне для приведення коляски в рух.

Вмикається і вимикається JWX-2 простим натисканням кнопки. Передбачено, так само, перемикання в різні допоміжні режими в залежності від характеру місцевості, наприклад, підйом і спуск.

Альтернативою японському сервоприводу є модель, вироблена в Європі з назвою Alber e-Motion M15. Її принцип дії аналогічний JWX-2.

Коментар автора:

На жаль, такі сервоприводи поки мало кому доступні через високу вартість, наприклад, модель Alber e-Motion M15 в Україні коштує біля 3000 євро.