Smart-e-Pants – електронна білизна для захисту від пролежнів

Розмір тексту:

Smart-e-Pants - електронна білизна для захисту від пролежнів
Пролежні - це одна з головних причин смертності людей, які не відчувають нижні кінцівки в наслідок травм або захворювань. Для попередження розвитку пролежнів слід часто міняти положення тіла і розвантажувати області на які йде навантаження, однак далеко не всі можуть це робити самостійно.

Саме тому були розроблені спеціальні Подушка для запобігання пролежнів і матраци, які вміють грамотно розподілити навантаження і знизити ймовірність утворення пролежнів. Однак, часом люди сидять в колясці сидять з ранку і до пізньої ночі, тому навіть такі подушки не гарантують безпеку. В даному випадку може бути корисна розробка канадських дослідників, яка покликана стимулювати зони, на які чиниться тиск.

Як відомо, пролежні виникають в місцях, де через тривалий тиск припиняється надходження кисню - кров недостатньо насичена киснем і в наслідок цього починається руйнування м'яких тканин. Для когось це може бути простим почервонінням, для інших смертельно небезпечним явищем. Білизна, яку розробили для цих цілей, буде стимулювати "насиджені" ділянки кожні 10 хвилин, що дозволить організму збільшувати кровообіг в цих місцях.

По суті електронна білизна Smart-e-Pants, завдяки 10-секундним безболісним електростимуляції, буде імітуватись зміна положення, тому перебувати, наприклад, в колясці без думок про можливі наслідки можна буде на порядок довше. У 2012 році даний метод був протестований на 20 людей які мають схильність до утворення пролежнів і в 100% випадків спостерігався позитивний результат.

Дослідні зразки будуть доступні за ціною близько $ 2000. канадських доларів, що мало кому буде по кишені, однак, ми все ж сподіваємося, що колись дані розробки будуть доступні всім тим хто потребує.

Мітки: