«Теорія всього / The Theory of Everything» (2014)

Розмір тексту:

🎞 Жанр: драма.

Сюжет: 1960-ті роки. Надзвичайно талановитий студент Кембриджського університету Стівен Гокінг (Едді Редмейн) вражає професорів своїми знаннями з теоретичної фізики. Якось на одній вечірці Стівен знайомиться з чарівною Джейн Вайлд (Фелісіті Джонс), яка також вчиться у Кембриджі та вивчає літературу. Стівен і Джейн відразу закохуються один в одного.

Зовсім несподівано лікарі ставлять Стівену фатальний діагноз: бічний аміотрофічний склероз (БАС) — хвороба, яка атакує нервову систему і повністю паралізовує тіло. Мозок Стівена залишатиметься у відмінному стані, але тіло згодом стане некерованим, і він не зможе ані ходити, ані говорити, ані ковтати слину. За оцінками лікарів Стівену залишається жити всього два роки.

Сюжет, швидше, розповідає нам не про наукову кар'єру одного з найдивовижніших і найталановитіших учених Планети, а про його особисте життя, стосунки з родиною, коханою жінкою, дітьми, друзями, боротьбу з хворобою. В картині більше лірики та поезії, ніж фізики й науки.

Сценарій фільму “Теорія всього” створений на основі автобіографічної книги першої дружини Стівена Гокінга Джейн Вайлд, яка називається «Подорож в нескінченність: моє життя зі Стівеном».

У сценариста Ентоні Маккартена пішло 10 років на те, щоб перенести цю історію на екран. З них три роки він намагався переконати Джейн Гокінг погодитися на екранізацію її книги.

Перед початком зйомок фільму Едді Редмейн зустрічався зі Стівеном Гокінгом всього один раз.

Актор скинув близько семи кілограмів ваги та протягом чотирьох місяців тренувався з викладачем танців, щоб дізнатися, як керувати своїм тілом. Редмейн відвідав 40 осіб, хворих бічним аміотрофічним склерозом. В процесі зйомок, навіть між дублями, він залишався нерухомим, зі згорбленою спиною, що в підсумку призвело до викривлення хребта в актора.

Стівен Гокінг ніколи не став би великим і геніальним вченим, якби не його дружина Джейн Гокінг, яка не покинула його, коли виявилась хвороба. Саме вона надихала Стівена, і, можливо, якби не Джейн, то світ ніколи б і не побачив книг Гокінга, можливо, і не було б великих теорій і наукових відкриттів.