Як Apple допоможе людям на колясках стати «здоровіше»?

Розмір тексту:

Мені незрозуміло, чому ця по справжньому знаменна новина обійшла стороною всі портали і пабліки соціальної спрямованості, тоді напишу я. Шанувальником техніки Apple я є давно, хоч і давно вже не можу купити собі iPhone, після того як продав свою четвірку, але iMac, iPad mini і Apple TV у мене є...

У 2008 року мені подарували iPhone , на той момент після травми пройшло пів року, звичайним кнопковим телефоном користуватися не міг фізично і ось саме iPhone став для мене знахідкою. Ціна звичайно була вагомою, але батько з сестрою знайшли кошти і зробили мені цей подарунок. Як можна судити вісім років по тому - це було хороше вкладення в мене, оскільки завдяки тому телефону я знайшов свою першу роботу, заробив на наступні iPhone, iMac, MacBook і iPad (Один з них виграв), а потім у мене з'явилася дружина :) (Вона сама так говорить). Реально це був на той момент єдиний сенсорний телефон, яким можна було без проблем користуватися людині з непрацюючими пальцями. Але це все лірика, давайте до справи...

Apple WWDC 2016
Презентація програми на Apple WWDC 2016. На екрані іконка майбутнього програми для людей на колясках

На початку червня компанія Apple провела 27 щорічну конференцію для розробників WWDC 2016 на якій традиційно представила свої оновлені програмні оболонки для всіх платформ. Про все інше ви можете почитати на численних яблучних ресурсах, я хочу зупинитися на новій операційній системі для смарт-годинника Apple Watch - watchOS 3.0 і її можливості для людей, які пересуваються за допомогою інвалідної коляски. Так, все вірно, Apple випускає спеціальне програмне забезпечення для свого годинника, який орієнтований на нас.

Що ж такого в watchOS 3.0 для людей на колясках?

Багато з нас напевно бачили як активно зараз розвиваються різноманітні фітнес-трекери для вимірювання фізичної активності людини, як під час активностей - біг і їзда на велосипеді, так і просто на протязі дня, при цьому періодично стимулюючи людей до активності, наприклад, в процесі роботи зробити перерву і походити. Корисно? - Неймовірно! Скільки серцево-судинних захворювань можна попередити таким чином, відповідно і смертність від цього.

Чи корисні такі трекери людям в інвалідних колясках? - Очевидно, ТАК! На мою думку, навіть більше ніж звичайним людям. Але якщо ви цікавилися можливостями цих чудо-браслетів для людей в інвалідній колясці, то очевидно робили висновок: «Нам не пощастило ...».

Apple виправить цю несправедливість і вже з осені цього року, саме тоді буде випущений фінальний реліз watchOS 3.0, наручний смарт-годинник Apple Watch зможе відстежувати активність користувачів, які користуються інвалідними колясками, і що найголовніше - будуть регулярно і наполегливо пропонувати підвищити активність у вигляді прогулянок і занять спортом. Крім того, Apple навчить свої гаджети правильно обчислити довжину маршруту, швидкість і кількість спалених калорій під час використання коляски, так само, як це роблять пристрої для ходьби або бігу.

Було відібрано 300 людей на візках для проведення досліджень. На фото користувач на візку з Apple Watch на руці
Було відібрано 300 людей на колясках для проведення досліджень. На фото користувач на кодясці з Apple Watch на руці

З метою вивчення особливостей поведінки організму в «сидячому» становищі, Apple провела ряд досліджень, в партнерстві з двома організаціями, які займаються популяцією заняття спортом серед людей з інвалідністю в США, а також підготовкою професійних спортсменів для участі в марафонах і паралімпійських іграх. В результаті співпраці були сформовані дві групи в кількості близько 300 чоловік, які повсякденно використовують для пересування коляску, і проведено понад 3000 годин досліджень активності.

За великим рахунком Apple, довелося починати з нуля, тому що наукові дослідження зі спалювання калорій не розглядали раніше категорії людей, які використовують інвалідну коляску. Формули, призначені для ходьби і бігу, компанія не може просто так взяти і перевести, оскільки це буде в корені неправильний підхід і не дасть очікуваних результатів.

Apple вивчила залежність амплітуди обертання обручів і кількість витраченої енергії в залежності від різних факторів
Apple вивчила залежність амплітуди обертання обручів і кількість витраченої енергії в залежності від різних факторів

Компанії довелося взяти до уваги безліч чинників і в першу чергу почали з вивчення обертання обручів, адже при звичайній їзді це одна амплітуда, але при підйомі по пандусу або подоланні перешкода зовсім інша, відповідно, витрачені сили теж різні. Також, Apple повинні були враховувати різну посадку людини, діаметр використовуваних коліс і різні типи поверхонь, таких як килимові покриття або асфальту. Ну і найголовніше, формули змінюються в залежності від причин інвалідності - вона отримана в наслідок травми спинного мозку, м'язової дистрофії чи іншого захворювання.

«Чим більше ми заглиблювалися в нюанси, тим більше з'являлося умовностей, і алгоритми розрахунків ставали більш складними, ніж нам здавалося спочатку», сказав Рон Хуан, директор компанії Apple по розробці програмного забезпечення для технологій визначення місця розташування і руху.

Люди, що використовують інвалідну коляску, як правило, ведуть більш «сидячий» спосіб життя, ніж звичайні люди, тому що вони стикаються з великою кількістю бар'єрів для фізичної активності. Це і стало однією з основних причин проведення досліджень і розробки програмного забезпечення для цієї категорії.

Інтерфейс програми. Зліва нагадування із закликом «Час покататися», праворуч - вибір активності для включення режиму відстеження стану
Інтерфейс програми. Зліва нагадування із закликом «Час покататися», праворуч - вибір активності для включення режиму відстеження стану

Джефф Вільямс, головний операційний директор компанії Apple, заявив, що мова не йде про ринкові позиції компанії або фінансової складової, головне завдання допомогти людям оздоровитися. Звичайно ж це не означає що всі раптом почнуть займатися спортом придбавши собі фітнес-пристрій, проте це дає нам можливість дати послання, що неактивність не повинна бути нормою.

Цей функціонал є частиною безкоштовного оновлення програмного забезпечення watchOS 3.0, яке очікується восени цього року. Ніякого нового обладнання не потрібно, тобто буде працювати і з нинішніми Apple Watch. Вартість смарт-годинника біля $ 300.

Крім іншого, завдяки їм є можливість стежити за водним балансом організму, прийомом лікарських препаратів і інших життєвих питань, які тільки можна придумати. Раніше Apple вже додала в свій годинник циферблати для роботи в аудіорежимі для людей з вадами зору та моно для тих, хто має порушення слуху і використовує слухові апарати. Подальше оновлення watchOS 3.0 також буде мати можливість для "відображення" часу, використовуючи азбуку Морзе та інші тактильні можливості.

Незважаючи на те, що зараз мене закидають помідорами «Де інваліду взяти 300 баксів на дрібничку», вважаю появу подібного пристрою більш ніж важливим, як мінімум для себе, людини яка проводить багато часу за роботою за комп'ютером. В кінці-кінців піклуватися про своє здоров'я треба! І так не густо...

Здоров'я всім, дякую, що дочитали!

Мітки: