Заплановані подорожі

Розмір тексту:

Пандемія колись закінчиться і всі повернуться до звичного ритму життя. І найголовніше — у нас знову з'явиться можливість подорожувати. Літо вже не за горами, тому можна почати планувати майбутню подорож Україною або за кордоном. Але перед будь-якою мандрівкою варто враховувати декілька факторів:

Проведіть власне дослідження доступності пункту призначення. У п'ятірку доступних міст для відвідування в Європі входить Люксембург, Берлін, Стокгольм, Осло та Берн через їх прогресивний та ліберальний статус. Але їх високий рейтинг не означає, що ви можете не робити власний аудит доступності міста. Знайдіть якомога більше інформації перед поїздкою, ознайомтеся з найкращими місцями для відвідування й обов'язково зверніть увагу на транспортну систему.

Навчіться керувати власними проблемами.

Не існує ідеально доступного міста. Хоча деякі міста можуть похвалитися повністю обладнаними транспортними системами або високим рівнем доступних туристичних напрямків, існує спільна невизначеність щодо поняття “доступності”. Будьте готові до неочікуваних викликів та проблем з інфраструктурною бар’єрністю.

Страхування

Ваше життя — найбільша цінність, не нехтуйте їм. Обов'язково перед будь-якою подорожжю придбайте страховий поліс. Інколи, людям з інвалідністю можуть не нараховуватись додаткові платежі, а в інших випадках навпаки, можуть. Завжди уточнюйте цей момент зі страховою компанією. В Україні поки не поширена практика, але в деяких країнах розробляють спеціальні плани для людей з інвалідністю, які покривають витрати на пошкодження або втрату засобів для мобільності, а також на охорону.

Перевірте, чи підходить вам житло

Якщо на сайті готелю або хостелу вказано, що він доступний, перевірте це. Зв’яжіться із представниками приміщення і запитайте про розміри дверей, ванної кімнати, ліфта, наявність сходів. Якщо вам підвищують ціну за доступний номер, уточніть, чи можуть співробітники готелю запропонувати знижку. Краще бути надмірно обережним при бронюванні, а не покладатися на те, що обіцяють в Інтернеті.

Допомога при перельоті

Бронюючи рейси, вам потрібно пояснити авіакомпанії, яку саме допомогу ви потребуєте і чи взагалі потрібна вона вам. Крім того, слід переконатися, що вам призначено відповідне місце у літаку. Люди з інвалідністю не можуть сидіти біля аварійного виходу, переважно, їм треба сидіти біля вікна, щоб уникнути переходу інших пасажирів під час польоту. Подекуди, для польоту на далекі відстані доступне бортове крісло колісне, якщо ви плануєте користуватися туалетом. На жаль, у коротких рейсів цієї можливості немає, тому потурбуйтесь завчасно про засоби або обмежте власне споживання рідини за години до зльоту.

Транспорт

Заздалегідь вивчіть транспортну систему міста перед тим, як туди приїхати. Дізнайтесь, які автобуси, поїзди та трамваї надають допомогу та чи мають доступ. На великих залізничних станціях найпростіший спосіб спланувати маршрут — розмістити пункт призначення на Картах Google і показати його співробітнику в інформаційному бюро. Тоді вони зможуть сказати вам найзручніший спосіб туди дістатися.

Мітки: